Uudised

Varnja kalalaat 2019

kalalaat

Varnja kalalaat toimub viiendat korda. Märgi endale juba nüüd kalendrisse üles kuupäev 27.aprill 2019, sest siis on Varnjasse põhjust tulla hulgi:

  • Varnja kalalaat 2019
  • Avatud üle-Eestiline kalasadamate päev Varnja sadamas
  • Sibulatee KALAPUHVETITE päev

Meil on väga hea meel, et meie töö ja vaev piirkonna kalurikultuuri hoida ja elustada kannab vilja ja et meie head koostööpartnerid piirkonnas üheskoos kogukonnaga leiavad mooduseid kaasa panustada!

Advertisements

Kokkuvõte 2018 Varnja Kalalaadast

28.aprillil toimus Varnjas juba neljandat korda Varnja kalalaat, mille ürituse korraldajad ühendasid sel aastal avatud kalasadamate päevaga Varnja sadamas (korraldaja MTÜ Varnja Sadam). Nii moodustus mõnus tervik Varnja palvelast Varnja sadamani. Nii Varnja seltsimaja ümbruses ja külaplatsil kui ka Varnja sadamas toimus külastajaile põnevaid etteasteid päevaprogrammi raames:

Varnja kalalaadal esines ansambel PARVEPOISID.

Varnja avatud kalasadamate päeva raames esines lastele kloun UMMI ning sadamaterritooriumil toimusid õpitoad sadamatöö, kalavõrkude lappamise ja kala võrgust välja võtmise kohta. Samuti sai teha laevasõite Dioraga Peipsi järvel.

Varnja kalalaadale registreerus üle 130 kaupleja, mis on rekord kalalaada senises praktikas. Võrdluseks 2017.a, kui registreerus 98 kauplejat, kellest kohale tulid u 60. Tänavu saabus kohale aga isegi rohkem kauplejaid, kui registreerunud oli, ligi 20 kauplejat saabus ilma ette registreerimiseta ja kuna laadaala oli väga piiratud, oli hommikune äratav kiirnuputamisülesanne, kuidas kõik soovijad platsile ära mahutada. Kokku oli tänavu laadal kohal 145 kauplejat.

Hindame, et suur abi ürituse reklaamimisel oli nii KÜSK projekti kaudu saadud toetusel ning avaldatud reklaampostritel Tartu Postimehes, Sakalas ja Põhjarannikus, aga samuti avatud kalasadamate päevi korraldanud Maaeluministeeriumi ja Kalanduse Teabekeskuse suurel tööl ürituse propageerimisel. Avatud kalasadamate päeva rahastati Euroopa Liidu Merendus- ja Kalandusfondist 2014-2020.

2019. aastal toimub Varnja kalalaat viiendat korda ning soovime seda ka siis liita avatud kalasadamate päevaga. Kuna kalateema on inimeste jaoks huvitav, siis on tore kogu temaatikat üheks siduda ja seeläbi rohkem külastajaid piirkonda meelitada ühtsema tervikpaketi näol. Üritusele valitud toimumisaeg aprilli lõpus on seniste aastate jooksul tõestanud õiget otsust – Peipsi järvel on kalapüük lubatud 1.märtsist 5.maini ja seeläbi on kalalaadal reaalselt võimalik pakkuda värsket kohalikku kala, samuti ka väärindatud kala. Oleme kuulnud suviste kalalaatade külastajatelt, et toimuvad küll kalalaadad, aga kala ei ole neil üritustel pea üldse saada. Samut on Varnja kalalaat hooaja esimene suur üritus piirkonnas, mis annab külastajaile teada, et juba on põhjust Peipsiäärt avastama tulla!

Maaeluministeeriumi andmetel külastas Varnja kalalaata ja avatud kalasadamate päeva üle 4000 inimese. Meist populaarsem oli vaid Pärnu sadam. Oleme äärmiselt uhked tehtud töö üle ja järgmisel aastal veelgi uhkemalt ja paremini saab toimuma juba viiendat korda Varnja kalalaat.

Varnja Kalalaat 2018

Oleme taas paika pannud Varnja Kalalaada toimumise aja. Neljas kalalaat toimub 28.aprillil 2018.

Ootame registreeruma kala, kalasaaduste ja kalastustarvete müüjaid, samuti käsitöö, tööstuskaupade ning istikute pakkujaid.

Registreerumiseks palume ühendust võtta peipsitulevik@gmail.com või telefonil 518 1125. Registreerumise kinnitab osalustasu tasumine MTÜ Peipsi Tulevik pangakontole.

Lisainfo laadaprogrammi, esineja ning muu info kohta lisandub jooksvalt.

Üritust toetab rahandusministeerium kohaliku algatusprogrammi kaudu.

Varnja Kaluritepäev 2017

15.juulil Varnjas Kaluritepäev! Ootame kõiki kontserte kuulama, jalga keerutama simmanil, osalema laadamelus ning kaasa mõtlema küla mõttetalgutel. Lastele mitmeid erinevaid tegevusi!

Üritus on kõigile tasuta!

Kui soovid tulla laadale oma käsitööd või aiasaaduseid müüma, võta ühendust: peipsitulevik@gmail.com või telefonil 5668 1154.